Ana Sayfa Politika 3 Mart 2024 74 Görüntüleme

DEM Parti adayları kesinleşti işte tam liste

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), 31 Mart yerel seçimlerinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kesinleşen adayların isimlerini açıkladı.

DEM Parti’nin 31 Mart Yerel Seçimlerinde belirlediği eş başkan adaylarının listesi ise şöyle:

Adıyaman/Yaylakonak: İsmet Coşkun 
Adıyaman/Samsat: Yasin Ertan 
Adıyaman/Tut: Memet Kösele 
 
Ağrı/Diyadin: Adnan Doğan-Hayat Zorbay 
Ağrı/Doğubayazıt: Kenan Alkan-Aygül Aşan 
Ağrı/Eleşkirt:Menderes Yıldız 
Ağrı/Hamur: Hikmet Adıgüzel 
Ağrı//Merkez: Hazal Aras-Memet Akkuş 
Ağrı/Patnos: Rojbin Kartal Manzak-Kerem Kırtay 
Ağrı/Taşlıçay: Mehmet Ali Budak-Cemile Duman 
Ağrı/Tutak: Mahmut Tataş/Dilan Başboğa 
 
Ardahan/Göle: Serkan Yılmaz 
 
Batman/Beşiri: Mehmet Akif Akın-Merve Evren 
Batman/İkiköprü: Halil İbrahim Karabulut-Celile Yıldız
Batman/Gercüş: Yılmaz Suphi Aslan-Fadile Üner 
Batman/Hasankeyf: Mecit Tokdemir-Zozan Şimşek 
Batman/Kozluk: Mehmet Reşit Haşimi-Hülya Öztekin 
Batman/Bekirhan: Ruşen Sankur-Ömer Sunar 
Batman/Merkez: Gülüstan Sönük-Mehdi Öztüzün 
Batman/Merkez/Balpınar: Osman Ekinci-Ayşe Doğan 
Batman/Sason: Celal Alphan-Netice Üner 
 
Bingöl/Adaklı: Ahmet Delikanlı-Gülnar Akansu 
Bingöl/Genç: İdris Elhakan-Şefika Doğan 
Bingöl/Karlıova: Mehmet Genç-Zühre Eroğlu 
Bingöl/Kiğı: Sema Getlaş-Hikmet Baykan 
Bingöl//Merkez: Aydın Bürçün-Çiçek Ariç 
Bingöl/Sancak: Selahattin Koçin-Arzu Köysüren 
Bingöl/Solhan: Remzi Sönmez-Ayşe Kaya
Bingöl/Yayladere: Kemal Seven-Zeynep Kuloğlu 
Bingöl/Yedisu: Kadriye İbin-Hüseyin Sağlık
 
Bitlis/Adilcevaz: Cesim Tusun-Dilek Akdağ 
Bitlis/Ahlat: Zelal Yılmaz-Abdulsamet Baycan 
Bitlis/Ovakışla: Baran Turan-Dilan Uçar 
Bitlis/Güroymak: Ülfiye Özcan-Ziya Enginbay
Bitlis/Gölbaşı: Mazlum Soyürün
Bitlis/Günkırı:Faysal Sengir 
Bitlis/Hizan: Kerem Uğur-Hediye Çetin Koçman 
Bitlis//Merkez: Sümeyya Kızılkaya-M. Nezir Karabaş
Bitlis//Merkez/Yolalan: Esma Aydın-Hüseyin Öztürk
Bitlis//Tatvan: Mümin Erol-Belkiza Beştaş Epözdemir 
 
Tunceli/(Mazgirt)/Akpazar: Orhan Çelebi-Naciye Aslan 
Tunceli/Merkez: Cevdet Konak-Birsen Orhan 
Tunceli/Nazimiye: Şükrü Düztaş-Songül Sarıgül 
 
Diyarbakır/Büyükşehir: Ayşe Serra Bucak Küçük-Doğan Hatun 
Diyarbakır/Bağlar: Siraç Çelik-Leyla Ayaz 
Diyarbakır//Bismil: Mizgin Ekin-Güven Tanrıkulu 
Diyarbakır/Çermik: Berat Can-Sultan Taşkıran 
Diyarbakır/Çınar: Semra Akyüz-Mehmet Şirin Arzu 
Diyarbakır/Çüngüş:Habib Demirkol-Ayten Çelik 
Diyarbakır/Dicle: Hacı Akengin-Aysel Baran 
Diyarbakır/Eğil: Mehmet Zülküf Polat-Bahar Karakaş Uluğ 
Diyarbakır/Ergani: Şiyar Güldiken-Birsen Azak Bayar 
Diyarbakır/Hani: Besile Narin-Hamdullah Demir 
Diyarbakır/Hazro: Erhan Güven-Hasibe Yazdık 
Diyarbakır/Kayapınar: Gülşen Sincar-Cengiz Dündar 
Diyarbakır/Kocaköy: Mehmet Şık-Hanım Altındağ 
Diyarbakır/Kulp: Fatma Ay-Murat İpek 
Diyarbakır/Lice: Dilek Diyar Özer-Fırat Demir 
Diyarbakır/Silvan: Sevim Biçici-Kadri Esen 
Diyarbakır/Sur: Adnan Örhan-Fatma Önkol 
Diyarbakır/Yenişehir: Safiye Akdağ-Mehmet Ergün 
 
Elazığ/Karakoçan: Cafer Oğur-Songül Düzgün
Elazığ/Karakoçan/Sarıcan: İsmail Koç-Ayten Alagöz
Elazığ//Maden: Ayşe Çiftçi
Elazığ//Merkez:  Hayrettin Kaya- Songül Cengiz
Elazığ//Merkez/Yazıkonak: Halil Besili
Elazığ/Palu: Mehmet Şahin
 
Erzincan/Çayırlı: Serhat Arslan
Erzincan/Kemah: Tuğba Dündar-Caner Kılıç
Erzincan/Merkez: Evren Çevik
Erzincan/Tercan: Tülay Dölen-Barış Şengül
Erzincan/Üzümlü: Mehmet Baytekin-
 
Erzurum/Büyükşehir: Gülderen Varli-Metin Gözmen
Erzurum/Çat:  Nihat Yuca
Erzurum/Hınıs: Gürsel Eren-Meral Alagöz İmre
Erzurum/Horasan: Şahabettin Güldür
Erzurum/Karaçoban: Kazim Erhan-Zelal Yiğit
Erzurum/Karayazı: Bahar Göksu-Fuat Tutkun
Erzurum/Köprüköy: Mehmet Raşit Tatli
Erzurum/Palandöken: İsmail Kaya
Erzurum/Tekman: Abdurrahman Sever-Gülen Şengül
Erzurum/Yakutiye: Mevlüt Efe
 
Gaziantep/Büyükşehir: Selman Tutumlu-Ayfer Yılmazer
Gaziantep/Araban: Rifat Dağdelen
Gaziantep/Islahiye: Mehmet Güllü Aydın
Gaziantep/Karkamış: Dilan Coşkun-Mehmet Alagöz
Gaziantep/Nizip: Yusuf Güler
Gaziantep/Nurdağı: Müslüm Denizhan
Gaziantep/Oğuzeli: Yılmaz Melet
Gaziantep/Şahinbey: Yakup Koca
Gaziantep/Şehitkamil: Kemal İlik
 
Hakkari/Çukurca: Arafat Çetinkaya-Hividar Ertunç
Hakkari/Merkez: Mehmet Sıdık Akış-Viyan Tekce
Hakkari/Merkez-Durankaya: Remzi Çiftçi-Amine Armut
Hakkari/Şemdinli: Naif Eroğuz-Nazdar Öpengin
Hakkari/Yüksekova: Şadiye Kırmızıgül-Şoreş Diri
Hakkari/Büyükçiftlik: Mustafa İnaç-Mizgin Demir
Hakkari/Esendere: Fatih Safalı-Gülüstan AQersu
 
Iğdır/Aralık: Sadık Zira-Alya Akkuş
Iğdır/Merkez: Mehmet Nuri Güneş-Nejla Kum
Iğdır/Merkez/Halfeli: Yaşar Sarıtaş-Yıldız Tendik Parin
Iğdır/Merkez/Hoşhaber: Ömer Çelik-Emine Yöndem Kartal
Iğdır/Tuzluca: İsmet İlkutlu-Kader Yiğitalp
 
Kars/Digor: Adem Oyman-Ülker Özadikti
Kars/Dağpınar: Hüsnü Anci-Ayten Yardimciel
Kars/Kağızman: Mehmet Alkan-Güner Hatay
Kars/Merkez: Kenan Karahancı-Arzu Savaş Derman
Kars/Sarıkamış: Hüseyin Altun-Serap Çelik
Kars/Selim: Asker Köse-Türkan Yücel
 
Malatya: Abdulvahap Ekim-Sevim Şimşek Bayram
Malatya/Arguvan: Suna Gedik
Malatya/Battalgazi: Bayram Toprak-Ayşe Şahin
Malatya/Doğanşehir: Metin Biriş-Nefise Karaman
Malatya/Yazıhan: İbrahim İncesu-Mutlu Halıcı
Malatya/Yeşilyurt: Hasan Lekesiz-Özgül Doğan
Malatya/Pütürge: Elif Şahin-İsmet Aydın
 
Mardin: Ahmet Türk-Devrim Demir
Mardin/Artuklu: Mehmet Ali Amak-Münevver Ölker
Mardin/Dargeçit: Asya Gezer-Ramazan Akın
Mardin/Derik: Songül Özbahçeci-Cengiz Temelli
Mardin/Kızıltepe: Zeyni İpek-Hamdiye Bilek Turgay
Mardin/Mazıdağı: Kudret Uçuk-Hamdin Demir
Mardin/Midyat: Hikmet Duman-Huda Erdem Aslan
Mardin/Nusaybin: Gülbin Şahin Dağhan-Selahattin Ay
Mardin/Ömerli: Necla Figan Altındağ-Mehmet Şah Akgül
Mardin/Savur: Hatice Öncü-Selahattin Önder
Mardin/Yeşilli: Sami İldem-Songül Tunç
 
Mersin/Akdeniz: Hoşyar Sarıyıldız-Nuriye Arslan
 
Muş: Sırrı Söylemez-Tuba Sayılgan
Muş/Bulanık: Aryan Doğan-Arafat Kardağı
Muş/Erentepe: Süleyman Aygün
Muş/Rüstemgedik: Fevzi Aris
Muş/Sarıpınar: Nurettin Yünaçtı
Muş/Uzgörür: Tüncer Gündoğdu
Muş/Hasköy: Rehber Karakaya
Muş/Korkut: Maşallah Ovalıoğlu
Muş/Malazgirt: Ahmet Kenan Türker-Gülistan Özel
Muş/Karaağaçlı: Cma Çakır
Muş/Kızılağaç:  Mehmet Emin Taşer
Muş/Konukbekler: Tekin Arğun
Muş/Serinova: İnan Demir
Muş/Yeşilova: Celal Çeliker
Muş/Yaygın: Fatih Yıldız
Muş/Varto: Gıyasettin Aydemir-Gülbahar Kaya
 
Siirt/Baykan: Şefik Günel- Sümeyye Karasu 
Siirt/Atabağı: Mehmet Nedim Yüksekbağ-Medya Atak 
Siirt/Veysel Karani: Enes Cengiz-Berfin Evren
Siirt/Eruh: Hüseyin Oktay- Evrin Ertan
Siirt/Kurtalan: Ali Rıza Bingöl-Sadiye Aktin
Siirt/Karabağlar: Abdulhakim Sevgili-Nurden Toymaz
Siirt: Sofya Alağaş-Mehmet Kaysi
Siirt/Gökçebağ: Alaaddin Aydın
Siirt/Pervari: Mustafa Sonğur 
Siirt/Pervari/Beğendik: Bedri Şahbudak
Siirt/Tillo: Kasım Yıldız
 
Şanlıurfa: Celalettin Erkmen-Gülşen Özer
Şanlıurfa/Birecik: Mehmet Begit- Berivan İlkay Manaz
Şanlıurfa/Bozova: Aygül Kapıkayalı-İsmail Yıldız
Şanlıurfa/Ceylanpınar: Uğur Kahraman-Rahşan Yazar
Şanlıurfa/Halfeti: Mehmet Karayılan-Saniye Bayram
Şanlıurfa/Haliliye: Suphi Yilancı-Sema Ateş
Şanlıurfa/Hilvan: Serhan Paydaş-Garip Yeşil
Şanlıurfa/Karaköprü: Rıdvan Yavuz-Rezzan Ayhan
Şanlıurfa/Siverek: Ali Dusak-Yıldız Çetiner
Şanlıurfa/Suruç: Ayten Kaya-Müslüm Baran
Şanlıurfa/Viranşehir: Serhat Dicle İnan-Bedriye Yorgun
 
Şırnak: Turan Saltan-Berivan Kutlu
Şırnak/Beytüşşebap: Beybün Aslan-Agit Yiğit
Şırnak/Cizre: Güler Yerbasan-Abdurrahim Durmuş
Şırnak/Güçlükonak: Emin Dayan-Fehime Elkoca
Şırnak/Fındık: Mehmet Salih Eltimur-Zeynep ilhan
Şırnak/İdil: Türkan Kayır-Doğan adıbelli
Şırnak/Sırtköy: Fahrettin Akman-Halime ilçin
Şırnak/Balveren: Gülsüm Atak-Ferit Artuç
Şırnak/Kasrik: Cihat Aktaş
Şırnak/Kumçatı: Asker Gündüz-Güllü Durak
Şırnak/Silopi: Jiyan Ormanlı-Nadir Onuk
Şırnak/Başverimli: Besi Ceviz-Lezgin Kösen
Şırnak/Uludere: Ali Ürek-Feride Ender
Şırnak/Şenoba: Fatma Oran-Mecit Keskin
 
Van: Abdullah Zeydan- Neslihan Şedal
Van/Bahçesaray: Ayvaz Hazır-Nebahat Benek
Van/Başkale: Şengül Polat-Feyzi Caner
Van/Çaldıran: Hatice Atabay Gündoğdu-Fettah Hasçelik
Van/Çatak: Reşat Eraslan-Gülten Baran
Van/Edremit: Rabia Başak Koç-Cemil Komi
Van/Erciş: Baran Bilici-Güler Temel
Van/Gevaş: Ruknettin Hakan-Kübra Akti
Van/Gürpınar: Mehmet Tahir Ertaş/Mukaddes Karakoç
Van/İpekyolu: Cevdet Altındağ-Canan Uzunay
Van/Muradiye: Hediye Sayiner-Barış Yılmaz
Van/Özalp: Sakine Kutpınar-Ecevit Ceylancı
Van/Saray: Davut Acar-Filiz Öztürk
Van/Tuşba: Hanım Akkoş-Ümit Keser

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster