Ana Sayfa Gündem 24 Ocak 2024 90 Görüntüleme

Diyarbakır Eğitim-Sen: Üyemiz hedef gösterme neticesinde açığa alınmıştır

Diyarbakır Eğitim Sen 1 No'lu Şubesi geçtiğimiz günlerde Eğitim- Sen üyesi öğretmen M.M.S'nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açığa alınmasına ilişkin Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması düzenledi. 

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulunan Kulp Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde görev yapan müdür başyardımcısı S.Ç. ile Kulp Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde rehber öğretmen M.M.S.’nın kavga etmesi soruşturma başlatılmış ve Eğitim-Sen üyesi M.M.S görevden uzaklaştırılmıştı. 

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde toplanan Eğitim-Sen üyeleri üyelerinin açığa alınmasına ilişkin basın açıklaması düzenledi. Açıklamayı okuyan Eğitim Sen 1 Nolu Şube Sekreteri Sinan Gündüz, Üyelerinin hedef gösterilmesi sonucu açığa alındığını ifade etti. 

Gündüz, “sorunların çözümünün ancak diyalogla sağlanabileceğini ve bu açıdan şiddet olayını hiçbir şekilde tasvip etmeyeceğimizdir. Fakat ,söz konusu olay sonrasında hepimizin medyadan öğrendiği üzere sözde bir sendikanın başkanı olan şahıs olaya taraf olmuş, durumu çarpıtırcasına kirli bir dil kullanmış, sarfettiği sözlerle ağır ithamda ve hakaretlerde bulunmuş böylece hem olayı ört pas etmek istemiş hem de üyemizi hedef göstererek açığa alınmasına neden olmuştur. Bu açıklamamızın amacı hem bu kirli dilin sahibi kişiyi hem temsil ettiği sözde sendikal anlayışın ne anlama geldiğini, hem de üyemize yönelik geliştirilen bu hukuksuz süreci teşhir etmektir” dedi. 

Üyemizi darp ettiği raporla kanıtlanmış olmasına rağmen kişi korundu

Üyelerinin sarı sendika diye tarif ettikleri bir sendika başkanının hedef göstermesi sonucu açığa alındığını ifade eden Gündüz, “Bu kişinin hakikati çarpıtmak maksadıyla kendine biçilen role uygun olarak düşmanca hislerle kirli bir dil kullanmış, olayı alakası olmayan bir mecraya çekmeye çalışmıştır. Olayın çekilmek istendiği noktanın ne olduğunu ve bu suretle üyemizi hedef olarak gösterdiği açık ve net olarak görülmüş, bunun yanı sıra sonraki cümlelerinde de yetkilileri göreve davet etmiştir.
Hedef gösterme neticesinde yaşanan şiddet olayına bağlı olarak üyemiz açığa alınmıştır. Şiddetin diğer tarafı olan kişi de üyemizi darp ettiği raporla kanıtlanmış olmasına rağmen kişi korunmuştur. Ayrıca bu olay sonucunda üyemize darp raporu veren hekim, verilen raporun sahte olduğu iddia edilerek aynı şahıslar tarafından hedef gösterilmiştir” dedi. 

İki kadın üyemiz de din istismarı üzerinden hedef gösterildi

Gündüz, “İHL ‘de çalışan iki kadın üyemiz de aynı anlayışın bir yansıması olarak din istismarı üzerinden söyledikleri şeyler çarpıtılarak yine hedef haline gitirilmek istenmiştir. Üyelerimizim yalnız olmadığını, bu anlamda gelişecek her türlü çirkin yönelime karşı mücadelemizi sürdürmeye ve üyemizi sahiplenmeye, bu hukuksuzluğu ve kirli dilin sahiplerini hukuk önünde hesap vermeleri için mücadele edeceğİmiz bilinmelidir.
Şu hususun çok iyi bilinmesi gerektiğini düşünüyoruz. Bize karşı bu kirli dilin niye kullanıldığını gayet iyi biliyoruz. Kadına, çocuğa ,emeğe, demokrasiye bakış açılarını ve toplumu sürüklemek istedikleri yeri çok iyi biliyoruz. Üyeleri açlık sınırına yakın bir maaşla yaşamaya mahkum edilirken, aldıkları yetkiyle kendilerine nelerin sunulduğunu da çok iyi biliyoruz” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

 

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Hazır Site by Uzman Tescil webmaster